Montessori Yatak Özellikleri ve Faydaları

Kuzey model montessori yatak

Montessori yatak son dönemde çocuk odalarının vazgeçilmez parçası oldu. İyi ki de oldu. Gelin bunun nedenini biraz inceleyelim ve sizlerin yorumlarından derlediğimiz faydaları aktaralım 😊

Montessori yatak günümüzde en sık tercih edilen bebek ve çocuk yatak modeli. Peki nedir montessori yatağın öne çıkan özellikleri?

  • Montessori yatak denince akla ilk gelen özellik tabi ki güvenlik güvenlik güvenlik. Montessori yataklar açık ara yerden yüksek, üstelik yüksek korkuluklu model yataklara göre çok ama çok daha güvenli. Hem bebeğinizin yataktan düşme riski çok çok az hem de yere yakın hazırlandığı için bebeğiniz düşse bile ciddi yaralanma olasılığı oldukça düşük.
  • Montessori yatakların bir diğer önemli özelliği bebeklerinize yatağına kendi girme çıkma ilerleyen dönemde yatağını toplama gibi alışkanlıklar kazandırarak onları bir birey olma yolunda desteklemesi ve özgüven gelişimlerine katkıda bulunması 😊
  • Montessori yatakların bir diğer kritik özelliği rahatlık. Hem de sadece bebeğinize değil aynı zamanda size 😊 Genellikle ölçü olarak bebek beşiklerine göre biraz daha büyük ölçü tercih ediliyor biz de öyle çalışıyoruz. Bu sayede hem çok hareketli zamane bebekleri rahatça döne döne kesintisiz uyuyor hem de bebeğini uyuturken ve yatağına koyarken şekilden şekle giren anne babaların belleri sağlam kalıyor 😊
  • Peki bunlar olur da estetik olmaz mı elbette olur. Montessori yataklarımız odaların en şık en eğlenceli parçası. İster sade ve dingin döşeyin odanızı, ister rengarenk ve hareketli. Montessori yataklarımız hepsine kolayca uyum sağlar. Ve tabi ki tüm oyunların – belki oyun hamuru ve slimeı dışarıda tutabiliriz 😊 – en keyifli kitap okumaların tatlı zemini olur hemen çocuk odalarında.
  • Montessori yataklarımızın bir diğer önemli özelliği çocuğunuza üç boyutlu ve ona ait bir alan sunuyor olması. Yapılan güncel pedagojik çalışmalar bunun da yine özgüven gelişimi açısından çok kritik rol oynadığını gösteriyor.

İşte bizim gözlemlediğimiz ve sizlerden gelen yorumlarla, geri bildirimlerle derlediğimiz montessori yatak!

En çok tercih edilen montessori yatak modellerimizi aşağıda paylaşıyoruz. Hemen göz atın!

Montessori yataklarımıza uygun iç yatak seçimi ile ilgili detaylı bilgilere Montessori Yatak İçin İç Yatak Seçimi adlı blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Sevgiler

Ninni Perisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dokuz + Altı =

Mesaj Gönder
1
Whatsapp Mesaj
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?