Montessori Yatak Ölçüsü Ne Olmalı?

Ninni Perisi Montessori Yatak Lina

Montessori yatak ölçüsü belirlerken tüm ebeveynlerimizin odalarını ölçerek yola çıktıklarını biliyoruz. Ancak burada bir sorunun daha cevabını aramak gerekiyor: Montessori yatağımı ne kadar süre kullanmak istiyorum?

Eğer Montessori yatak sizin için dönemsel bir yatak olacaksa 80cmx180cm civarındaki küçük ölçüleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Eğer daha uzun süreli bir kullanım hedefliyorsanız standart yetişkin yatak ölçüsü olan 90cmx190cm ölçüsüne yakın bir Montessori yata ölçüsü tercih etmelisiniz.

Eğer bebeğim çok hareketli yatıyor çok fazla dönüyor diyorsanız geniş tek kişilik dediğimiz 100cmx200cm ölçü tam size göre. Bebeğiniz küçükken siz de yanına uzanabilirsiniz. Bebeğiniz büyüdükçe size kalan alan biraz daralabilir 🙂

“Bebeğim çok hareketli yatıyor ve ben de yanına kıvrılabileyim istiyorum.” diyorsanız 1,5 kişilik dediğimiz 120cmx200cm’lik bir Montessorı yatak tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Tabi ki odalarımızın ölçüsü de burada belirleyici rol oynuyor. O nedenle söz ettiğimiz iç yatak ölçülerinde hazırlandığında Montessori yatağınızın odanızda ne kadar yer kaplayacağını belirlemek ve doğru ölçüm yapmak çok çok önemli.

Ninni Perisi Montessori yataklarla ilgili daha detaylı bilgi ve destek almak için her zaman bize ulaşabilirsiniz.

Sevgiler

Ninni Perisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

on bir + 18 =

Mesaj Gönder
1
Whatsapp Mesaj
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?