Montessori Yatak ve Montessori Eğitimindeki Yeri

Montessori Yatak Sarp Klasik - 1

Montessori yatak, Montessori eğitiminin en temel parçalarından biri. Gelin önce Montessori eğitimine sonra da bu eğitimde Montessorı yatak kullanımına göz atalım.

Adını İtalya’nın ilk kadın pedagogu olan Maria Montessori’den alan Montessori eğitim yaklaşımı, hem okullarda tercih edilen hem de evde uygulayabileceğiniz kapsamlı bir eğitim sistemi. Bu sistem temelinde, her çocuğun öğrenme hızının, ilgi alanlarının ve yeteneklerinin farklı olduğunu kabul eder. Montessori’ye göre çocuklar özgürdür ve birey olma duygusuna; becerileri, ilgi alanları ve kendi öğrenme hızına göre ulaşabilir. Bu sistemde çocuk özgür bırakılır, dilediği kadar hata yapma ve öğrenme hızına göre istediği kadar tekrar etme hakkı vardır.

Montessori eğitim sistemi ile çocuk, yeteneklerini kendi ilgi alanları doğrultusunda ve kendi öğrenme hızıyla geliştirerek bireysel kişiliğini oluşturur. Kişisel gelişim desteği, ona uygun hazırlanmış güvenli alanlarda çocuğu özgür bırakarak gerçekleşir. Tabi ki bu güvenli alanların en başında çocuklarımızın her gün neredeyse 10 saatlerini geçirdikleri yatakları, Montessori yataklar geliyor.  

Ninni Perisi Montessori Yatak ekibi olarak tüm bu gelişim adımlarına uygun bir o kadar da eğlenceli yataklar hazırlıyoruz. Sen de çocuğuna hem güvenli bir Montessori çocuk odası sunmak hem de kişisel gelişimini desteklemek istiyorsan hemen Montessori yatak modellerimize göz at!

Sevgiler

Ninni Perisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × Beş =

Mesaj Gönder
1
Whatsapp Mesaj
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?