Montessori Yatak ve Montessori Eğitiminin Temel Farkı

Ninni Perisi Montessori Yatak Aren

Montessori yatak, yüzyıllardır Avrupa’da uygulanan köklü bir yaklaşımın Montessori eğitiminin en öne çıkan unsurlarından biri. Şimdi Montessori eğitimine ve bu eğitimin temel parçalarından olan Montessori yataklara yakından bakacağız.

Montessori eğitim sistemi temelde bireysel eğitime inanan İtalyan Pedagog Maria Montessori tarafından geliştirilmiş bir eğitim modelidir.

Montessori her çocuğun, kendine has bir gelişim hızına sahip bir birey olduğunu ve kendi kapasitesi doğrultusunda öğrenebildiğini öne sürer. Maria Montessori bilgiyi ezberin ötesine taşıyıp, her yaştan çocuğun kavrayabileceği düzeyde somutlaştırmış ve bunu bir bütünlük içinde aktaracak bir yöntem ve materyaller dizisi geliştirmiştir.

Montessori eğitiminin temel taşı çocuğun bağımsız olmasını sağlayacak ve gelişimini destekleyecek güvenli çevreyi hazırlamaktadır. İşte tam da bu noktada Montessori çocuk odası dekorasyonu konusu ve Montessorı yatak öne çıkar. Çocuk odalarının olmazsa olmazı Montessori yatak hem çocuğun kendi başına yatıp kalkmasını, yatağında oynamasını destekler hem de yataktan düşerek zarar görme olasılığını minimuma indirmeye yardımcı olur.

Sana ve tatlı bebeğine en uygun modelimizi bulmak için Montessori yataklarımıza göz at!

Sevgiler

Ninni Perisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Gönder
1
Whatsapp Mesaj
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?