Montessori eğitimi için çocuğuma nasıl destek olabilirim?

Montessori felsefesine göre yetişen çocuklar, kendine güvenli, özgüvenleri yüksek, açık fikirli, denemekten korkmayan bir birey olma yolunca emin adımlarla ilerler.

Ebeveyn olarak çocuğuma nasıl destek olabilirim?

Her şeyden önce çok iyi bir gözlemci olmalısınız. Çocuğunuzu tanımak onun sınırlarını hangi alanda hangi seviyede olduğunu, öğrenmeye ihtiyaç duyduğu konuları ve ilgi alanlarını bilmek çok kritiktir. Bu size çocuğunuzun herhangi bir alandaki yeni çalışmaya yaklaşımı ve başarılı olup olamayacağı hakkında bir öngörü yeteneği verir. Bu sayede çocuğunuza evde anlayamayacağı ve başarısız olacağı dolayısıyla isteksizleşeceği bir aktiviteyi sunma olasılığınız düşer. Böylelikle çocuğunuzda gereksiz yere performans kaygısı yaratmamış olursunuz. Temelde en büyük yardımcınız sakin, sabırlı ve sağduyulu olmaktır. Bir aktiviteyi gösterirken mümkün olduğunca az konuşarak yönlendirmek, olabildiğince yavaş bir şekilde göstererek gözlemlemesine fırsat vermek  esastır. Ve tabi ki her zaman ama her zaman sizin sevginizi sıcaklığınızı ihtiyaç duyduğunda yanında olduğunuzu hissetmesi çocuğunuzu mutlu ve özgüvenli, kendine yeten bir birey olarak yetiştirebilmenizin temel taşıdır.

Montessori eğitimi için ideal ortam nasıl olur?

Montessori Yatak, çocuklar için güvenli bir ortam sağlaması, yatağına kendi kendine rahatlıkla girebilmesi, kendi kendine aktivitelerini yerine getirebilmesi için güvenli bir ortam sağlar. Bu nedenle oda tasarımlarında Montessori yatağı özellikle tercih edilmesi gereken modellerin başında gelir.

Ninni Perisi olarak en kaliteli ve doğal montessori yataklar üretmek için bütün gücümüzle çalışıyoruz. en güzel montessori yatakları incelemek için sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz

Sevgiler

Ninni Perisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

on üç + 8 =

Mesaj Gönder
1
Whatsapp Mesaj
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?